Święto Ośrodka

To już 69 urodziny naszego Ośrodka i 19-ty rok z Patronem – generałem Stanisławem Maczkiem.

Spotkaliśmy się z naszymi Gośćmi, w asyście warty honorowej i żołnierskich werbli, przed tablicą upamiętniającą postać Patrona, aby stanąć do apelu i złożyć wiązanki kwiatów w dowód wdzięczności i pamięci.

Uroczystą akademię rozpoczął Dyrektor Ośrodka – pan Ryszard Bielecki – powitaniem naszej szkolnej społeczności i naszych znamienitych Gości, wśród których znaleźli się: kombatanci 1. Dywizji Pancernej, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich 1. Dywizji Pancernej w Polsce i w Belgii, przedstawiciele Szkół, przedstawiciele wojska i stowarzyszeń wojskowych, członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej w strojach z epoki.

Dyrektor Ryszard Bielecki przedstawił historię i postać Patrona oraz bieżącą działalność Ośrodka, szczególnie w zakresie wychowania dzieci i młodzieży w poszanowaniu tradycji Szkoły.

Goście złożyli gratulacje i podziękowania, szczególnie za wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Życzyli dalszych sukcesów.

W podziękowaniu za pracę włożoną w propagowanie wychowania patriotycznego młodzieży i szerzenie pamięci o 1. Dywizji Pancernej  uhonorowani zostali: Dyrektor Ośrodka - pan Ryszard Bielecki, pani Alicja Rybicka, pani Anna Warawąsowska, pan Kazimierz Ciotuszyński.

Własnoręcznie wykonane, pod kierunkiem pani Agnieszki Tomaszewskiej i pani Justyny Borowa-Nogal, upominki dla Gości wręczyły dzieci ze szkolnej świetlicy.

Część historyczno-artystyczną rozpoczęli uczniowie klas maturalnych uroczystym polonezem do muzyki z filmu „Czas honoru”.

Uczniowie klas: 2Ga, 3Ga, 3Gb (Gimnazjum) przygotowali część historyczną pt. „Ocalmy od zapomnienia”.  Na program składały się fragmenty filmu o walkach 1. Dywizji Pancernej i prezentacja multimedialna przy muzyce i słowach piosenki „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” poświęcona bohaterom II wojny światowej, a zarazem Gościom naszego Ośrodka.  Uczniowie przedstawili w języku migowym pieśni patriotyczne.                                           
Program historyczny przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Joanna Rak, Elżbieta Chocimska, Paweł Szarkiewicz, Piotr Jezierski.

W części artystycznej zaprezentowali się w tańcu indyjskim uczniowie z klasy IGa – Lidka Michalak i Damian Szefs.

Na koniec wystąpili najmłodsi wychowankowie – Natalia Drzewiecka i Mikołaj Waszak z koleżanką z klasy 1Tg – Pauliną Wasielewską. Wykonali taniec Zumbę Kids.

Program artystyczny przygotowała pani Maria Falewicz.

Oprawę plastyczną, dekorację sali przygotowały wspólnie z młodzieżą panie: Elżbieta Chocimska, Małgorzata Czyż, Grażyna Jędrzejewska, Agata Wilczewska.

W Izbie Pamięci Patrona Goście spotkali się z kombatantami Czarnej Dywizji, gdzie wspominano wojenny szlak pancerniaków w Belgii i Holandii.

Izbie Tradycji Ośrodka Goście poznali jego historię poprzez zgromadzone dokumenty i eksponaty.

Gości przyjęliśmy słodkim poczęstunkiem, własnoręcznie przygotowanym przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli: pani Barbara Wiśniewska i pan Tomasz Wosiek.

 

Tekst i zdjęcia: Krystyna Bieniek

<< powrót do aktualności 

 

 

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2