Aktualności 2013/14

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Dnia 13 czerwca 2014r. uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej odzieżowej i elektronicznej oraz drugiej klasy Szkoły Policealnej ukończyli naukę
w naszym Ośrodku. Uroczystość  odbyła się w forum, przybyło na nią dużo gości, młodszych koleżanek i kolegów  oraz rodziców uczniów. Absolwenci podziękowali Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za pomoc
w rozwiązywaniu różnych problemów oraz stworzenie miłej atmosfery w szkole umożliwiającej wszechstronny rozwój wychowanków.

Natomiast w dniu 27 czerwca 2014r. na boisku szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/14. Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody za dobre wyniki w nauce i radośnie rozpoczęli wakacje.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2013/14

"Bliżej sztuki", „Etnodesing dawniej i dziś”

W roku szkolnym 2013/2014 wychowanki Internatu OSW nr 2, uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych „Bliżej sztuki” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: "Bliżej sztuki", „Etnodesing dawniej i dziś”

Warsztaty krawieckie- Charles Tailor, Pracownia Q

Uczniowie klasy 2b Gimnazjum i klasy 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku krawiec wraz z wychowawczyniami panią Teresą Koźmińską, Elżbietą Chocimską i Aleksandrą Leszczyńską-Szopa uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Atelier Krawieckiego Charles Tailor w Bydgoszczy, która odbyła się 20 marca 2014 roku.

Czytaj więcej: Warsztaty krawieckie- Charles Tailor, Pracownia Q

Konferencja "Wczesne wspomaganie szansą na harmonijny rozwój dziecka niepełnosprawnego".

W dniu 23.05.2014r. odbyła się Konferencja "WCZESNE WSPOMAGANIE SZANSĄ NA HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO". Zainaugurowała ona pracę w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w OSW nr 2 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Konferencja "Wczesne wspomaganie szansą na harmonijny rozwój dziecka niepełnosprawnego".

XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego

W dniach 16-17 maja 2014r. młodzież naszego Ośrodka wzięła udział w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego, który w tym roku odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena przy ulicy Szpitalnej w Szczecinie. Tematem konkursu były „Baśnie Andersena gestem malowane”.

Czytaj więcej: XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2