Egzamin maturalny 2020

Maturzyści doczekali się. Ruszył egzaminacyjny maraton. W tym roku sesja egzaminów maturalnych przebiega inaczej niż zwykle. Ze względu na pandemię koronawirusa egzaminy maturalne zostały przesunięte z maja na termin czerwcowy. I tak, od dnia 8 czerwca 2020 r. uczniowie przystąpili do formy pisemnej egzaminu, bo tylko taka obowiązuje w tym roku. Podczas egzaminów trzeba przestrzegać przepisów sanitarnych. Na stolikach zabrakło ulubionych maskotek. Naszym wychowankom, koleżankom i kolegom życzymy  optymizmu, łatwych zadań, połamania długopisów i dużo wiary we własne siły! Życzymy tego Alicji, Weronice, Karolinie, Sebastianowi, Mateuszowi, Patrykowi, Łukaszowi,  Aleksandrowi. Trzymamy kciuki. Dacie radę !

 

<< powrót do aktualności

Festiwal Panien Wodnych

FESTIWAL PANIEN WODNYCH NAGRODZONY!

Z przyjemnością odnotowujemy przyznanie przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy Nagrody „Przechodzący przez rzekę” Fundacji „Nasza tradycja – nasza przyszłość” w konkursie na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową.

Czytaj więcej: Festiwal Panien Wodnych

TIK

TIK czyli technologie informacyjno - komunikacyjne

Aby zachęcić uczniów do większego zaangażowania w proces nauczania-uczenia się, nauczyciel może zastosować na swoich lekcjach TIK.

TIK to rodzina technologii, które przetwarzają, gromadzą i przesyłają informacje w postaci elektronicznej. W praktyce oznacza to m.in.:

  • wykorzystanie narzędzi online albo aplikacji edukacyjnych dostępnych w internecie,
  • wymianę informacji między uczestnikami procesu edukacji lub między uczniem i urządzeniem w postaci cyfrowej (formularze, e-mail, bazy prac w postaci elektronicznej itp.).

Użycie TIK na lekcji może wspierać uczniów w uczeniu. TIK to atrakcyjna, uzupełniająca forma przeprowadzenia pewnych etapów lekcji.

W bazie pod niżej podanym linkiem znajduje się ponad 100 narzędzi TIK pomocnych w edukacji: aplikacji, programów, stron.

Polecamy do przejrzenia:

https://biblioteka.pl/aplikacje/1/0/0

 

Polecamy również książkę: Monika Dobrowolska: Wykorzystanie TIK w nauczaniu i uczeniu się uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Warszawa 2018 ORE [Zawiera scenariusze lekcji].

Książka dostępna jest online na stronie:

https://www.ore.edu.pl/2019/05/wykorzystanie-tik-w-nauczaniu-i-uczeniu-sie-uczniow-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi/

 

Czas na czytanie

Szkoła zamknięta, lekcje odrobione, co tu robić? Czytać, czytać, czytać! Gdy mamy teraz więcej czasu, który musimy spędzać w domowym zaciszu, to możemy poświęcić go na czytanie lub słuchanie książek. Książki, które macie   w domu już przeczytaliście. Skorzystajcie teraz z darmowych internetowych bibliotek cyfrowych:

Lektury.gov.pl

Portal ułatwiający bezpłatne zapoznanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych. Zawiera ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe jak również lektury uzupełniające. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić stronę:

https://lektury.gov.pl

 

Biblioteka internetowa - WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów książek do czytania w wersji online i w formie audiobooków. Nie trzeba się logować. Oprócz lektur można tam znaleźć informacje dotyczące epok, gatunków, motywów literackich.  

https://wolnelektury.pl

 

 

Ninateka.pl

Jeżeli macie potrzebę i ochotę obejrzenia adaptacji teatralnych lub filmowych lektur szkolnych, to poszukajcie ich na platformie internetowej Ninateka, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.  

https://ninateka.pl

 

 

A może w komentarzach na facebook pochwalicie się tytułami przeczytanych, wysłuchanych lub obejrzanych adaptacji filmowych książek?

Powodzenia!

Zostań florystą

W ramach promocji Ośrodka, dnia 20 lutego 2020 r.,  gościliśmy młodzież z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy wraz z Wicedyrektor Jolantą Dumania oraz nauczycielką rewalidacji Ewą Andrzejewską. Przybyłych powitał Dyrektor Ośrodka Ryszard Bielecki i Wicedyrektor ds. Szkół Ponadpodstawowych Beata Dziaszyk. 

Czytaj więcej: Zostań florystą

Kolędowanie w Domu Seniora

W dniu 24 stycznia 2020 roku grupa teatralna „AB-SURDUS” wystąpiła z koncertem kolęd i pastorałek w języku migowym przed seniorami - podopiecznymi Bydgoskiego Dziennego Domu Pobytu, który mieści się przy ul. Fordońskiej 120. Nasz występ zbiegł się w czasie z Dniem Babci i Dziadka, więc tym bardziej wzruszający charakter miało spotkanie dwóch pokoleń. Były łzy wzruszenia, serdeczne rozmowy przy stole... Seniorzy zachęceni przez dzieci uczyli się znaków migowych, a dzieci z radością popisywały się przed nimi swoimi różnorodnymi talentami. Na pożegnanie - poza zaproszeniem na kolejne spotkanie – seniorzy obdarowali nas własnoręcznie wykonanymi „Mikołajkami”. To była dla dzieci wyjątkowa lekcja tolerancji i szacunku dla osób starszych.

Opiekunowie grupy: Anna Kucharska, Małgorzata Lewandowska

 

<< powrót do aktualności

Dyskoteka Karnawałowa

Dnia 20 lutego 2020 r. zakończyliśmy karnawał dyskoteką. Jako, że zbiegła się ona w czasie z tradycyjnym  Tłustym Czwartkiem nie mogło na niej  zabraknąć pączków. Były nagrodą za udział w rozmaitych konkursach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dominowały, oczywiście, konkursy taneczne. Dużo humoru było przy wyborze Królowej i Króla dyskoteki, bo wiązał się on z łapaniem welonu i muchy. Rywalizacja była zawzięta, ale ostatecznie „Młodą Parą” zostali MARIA MASIAK i DAMIAN MORAWSKI. Oto foto-migawki z imprezy.    

 

Organizatorzy: Karolina Kędziora, Małgorzata Lewandowska, Jacek Buhl

 

<< powrót do aktualności

Walentynki w internacie

Dnia 17 lutego 2020r. zorganizowaliśmy w internacie zabawę walentynkową. Imprezę prowadzili wychowankowie: Alicja Wiśniewska i Kamil Krupa. Powitali naszych gości: Kierownik Ośrodka - Marzenę Boczkowską, wychowanków, wychowawców oraz rodziców.

Czytaj więcej: Walentynki w internacie

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2