Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Dnia 13 czerwca 2014r. uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej odzieżowej i elektronicznej oraz drugiej klasy Szkoły Policealnej ukończyli naukę
w naszym Ośrodku. Uroczystość  odbyła się w forum, przybyło na nią dużo gości, młodszych koleżanek i kolegów  oraz rodziców uczniów. Absolwenci podziękowali Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za pomoc
w rozwiązywaniu różnych problemów oraz stworzenie miłej atmosfery w szkole umożliwiającej wszechstronny rozwój wychowanków.

Natomiast w dniu 27 czerwca 2014r. na boisku szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/14. Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody za dobre wyniki w nauce i radośnie rozpoczęli wakacje.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2013/14

"Bliżej sztuki", „Etnodesing dawniej i dziś”

W roku szkolnym 2013/2014 wychowanki Internatu OSW nr 2, uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych „Bliżej sztuki” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: "Bliżej sztuki", „Etnodesing dawniej i dziś”

Warsztaty krawieckie- Charles Tailor, Pracownia Q

Uczniowie klasy 2b Gimnazjum i klasy 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku krawiec wraz z wychowawczyniami panią Teresą Koźmińską, Elżbietą Chocimską i Aleksandrą Leszczyńską-Szopa uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Atelier Krawieckiego Charles Tailor w Bydgoszczy, która odbyła się 20 marca 2014 roku.

Czytaj więcej: Warsztaty krawieckie- Charles Tailor, Pracownia Q

Konferencja "Wczesne wspomaganie szansą na harmonijny rozwój dziecka niepełnosprawnego".

W dniu 23.05.2014r. odbyła się Konferencja "WCZESNE WSPOMAGANIE SZANSĄ NA HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO". Zainaugurowała ona pracę w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w OSW nr 2 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Konferencja "Wczesne wspomaganie szansą na harmonijny rozwój dziecka niepełnosprawnego".

XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego

W dniach 16-17 maja 2014r. młodzież naszego Ośrodka wzięła udział w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego, który w tym roku odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena przy ulicy Szpitalnej w Szczecinie. Tematem konkursu były „Baśnie Andersena gestem malowane”.

Czytaj więcej: XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego

Warsztaty ceramiczne

W kwietniu br. grupa dziewcząt z grup starszych naszego Ośrodka wzięła udział w spotkaniu warsztatowym z panią Adrianą Witucką – plastykiem, ceramikiem w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Warsztaty ceramiczne

Pożegnanie klas 3 Technikum

24.04.2014 uczniowie klas 2Tg i 2Te zaprosili kolegów kończących naukę w technikum w naszym OSW do kręgielni w Centrum Rozrywki Broadway and Bowling.

Czytaj więcej: Pożegnanie klas 3 Technikum

Nasze spotkania ze sztuką

Najsłynniejszą i najpopularniejszą polską operą jest bez wątpienia "Halka" Stanisława Moniuszki skomponowana do libretta autorstwa warszawskiego poety Włodzimierza Wolskiego. Oglądając spektakl mieliśmy okazję przenieść się na Podhale pod koniec XVIII wieku.

Czytaj więcej: Nasze spotkania ze sztuką

668 urodziny Miasta Bydgoszczy

Urodziny miasta Bydgoszczy mieliśmy okazję świętować na specjalnym wieczorze w Filharmonii Pomorskiej, na który zapraszał prezydent Rafał Bruski.

Czytaj więcej: 668 urodziny Miasta Bydgoszczy

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2