Aktualności 2020/21

Zmiana strony internetowej !!!

UWAGA - oglądasz ARCHIWALNĄ wersję strony internetowej Kujawsko-pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy im. generała Stanisława Maczka.

Informacje są aktualne tylko do dnia 1 września 2021r.

Aktualna wersja strony jest pod adresem www.oswnr2.bydgoszcz.pl

Koniec roku szkolnego 2020/21

Uff! Zakończyliśmy ten trudny rok szkolny. Świadectwa, nagrody, kwiaty dla naszych nauczycieli, ostatni dzwonek i już przed nami WAKACJE. Niech będą radosne, pogodne i zdrowe. Wypoczęci wrócimy bezpiecznie w mury szkolne z zapałem do dalszej nauki. Do zobaczenia we wrześniu!

<< powrót do aktualności

Konkurs literacki

Uczniowie szkoły podstawowej naprawdę lubią książki!  Wzorem dla innych są ci, którzy wzięli udział w  konkursach.

Czytaj więcej: Konkurs literacki

Najpierw Bydgoszcz!

Najpierw Bydgoszcz! Zanim zaczniemy wyjeżdżać na dalekie szkolne wycieczki, chcemy poznać nasze wspaniałe miasto.

Czytaj więcej: Najpierw Bydgoszcz!

XIX Przegląd Małych Form Teatralnych

Nasi wychowankowie  wzięli udział w XIX Przeglądzie Małych Form Teatralnych zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: XIX Przegląd Małych Form Teatralnych

Wycieczka zawodoznawcza

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do hotelu i restauracji „Villa Tatrzańska” w Bydgoszczy. Podczas inspirującego spotkania połączonego z przepysznym poczęstunkiem uczniowie poznali tajniki zawodów: menadżer, kucharz, kelner oraz pracownik obsługi hotelowej. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Opracowanie. Anna Kubik

 

<< powrót do aktualności

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy już w piątek 28 maja. Szkoda, że pogoda nam nie dopisała i wszystkie konkurencje odbyły się w budynku Ośrodka w reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

„CZYTAMY BYDGOSZCZ 2021”

Korzystając z zaproszenia Fundacji „Nasza Tradycja – nasza przyszłość” do realizacji autorskiego projektu „Czytamy Bydgoszcz 2021” nasi wychowankowie  „czytali” swoje miasto na wiele sposobów.

Biblioteka szkolna przygotowała wystawę opisującą Bydgoszcz w wielu aspektach: literatura, poezja, legendy, malarstwo, historia, albumy, kalendarze, widokówki, programy teatralne, audiobook.  Młodsi uczniowie zapoznali się z legendami miejskimi i kolorowali do nich grafiki. Młodzież czytała fragmenty książek z opisami miasta i wskazywała je na planie Bydgoszczy. Zajęcia sprawiły wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji i potrzebę dalszego pogłębiania wiedzy o swoim mieście. Dziękujemy za zaproszenie!

 Opracowanie i zdjęcia: Krystyna Bieniek, Barbara Kosz

Czytaj więcej: „CZYTAMY BYDGOSZCZ 2021”

W grocie solnej

W ramach profilaktyki zdrowia, klasy 2Pa, 3Pa, 3Pb szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyły w seansie w grocie solnej. Czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz. Seans w grocie znacząco redukuje poziom strątu, wzmacnia system immunologiczny, uczucie świeżości i zadowolenia.

Czytaj więcej: W grocie solnej

Na świątecznym stole

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 3Tga technikum gastronomicznego przygotowali potrawy na świąteczny stół. Tematem przewodnim tradycyjnie były jajka: z majonezem, pasta jajeczna na kanapkach oraz dekoracyjne „kurczaki”.

Czytaj więcej: Na świątecznym stole

   

Adres Ośrodka

ul. Akademicka 3
85-796 Bydgoszcz

tel: 52 344-74-15
sekretariat

tel: 52 344-74-10(20)
portiernia

fax: 52 346-36-16
e-mail: biuro@oswnr2.bydgoszcz.pl

   

kujawsko-pomorskie

   

Wyszukiwarka  

   

Organem prowadzącym dla K-P SOSW nr 2 jest Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

   

Certyfikat  

   

Zajęcia Terapeutyczne  

   

   
© 2021 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2